Houpe dávka paliva T4 ACV TDi + čerpadlo

Houpe dávka paliva T4 ACV TDi + čerpadlo

Nový příspěvekod Mad_Boxs » 19 dub 2012, 14:47

Ahoj, jsem tu nový a hned mám jeden dotaz, na který mi nikde nedali odpověď.
Mám problém s dávkou paliva na jednotlivých válcích. Na studeném i ohřátém motoru mi VAG ukazuje rozptyl dávek na jednotlivých vstřikách -2,7 přes 0 do +2,5. A celkem pravidelně ve vlnách. Na TDI grafu mám pěkné sinusovky s časovou mezerou okolo 2-3s. Dělají to různě vstřiky, není to jen jeden, ale třeba někdy to dělají 3, někdy jen dva. Je to i slyšet, jak některý přidá a pak zase ubere.
Vstřiky vyčištěné a seřízené, nový pal. filtr, nové rozvody, nastavené.

Ještě další problémek, turbo mi nedotlačí na max. požadovanou hodnotu, váha dává dobře, ale turbo dá max 1550 a max.otáčky, kdy je ještě cítit zátah, tak jsou do 3K a víc ani ťuk. Turbo je také po repasi - vyměněné.
Mám podezření na ucpanej kat. Ten majitel předemnou s tím normálně jezdil a turbína byla KO, lítal z toho olej a jezdilo se vesele dál. Na 3k z výfuku lítaly brikety. Prý mu řekli, že to nafa a ta prostě musí kouřit.

Umí mi někdo poradit?
Naposledy upravil Mad_Boxs dne 26 kvě 2012, 23:07, celkově upraveno 1
T4 2.5 TDi
Mad_Boxs
 
Příspěvky: 39
Registrován: 19 dub 2012, 14:43

Re: Houpe dávka paliva T4 ACV TDi

Nový příspěvekod tdiracing » 19 dub 2012, 18:19

Ahoj,to co popisuješ je velmi zajímavá závada,nic méně byl potřeboval ještě další informace,nejlepší by bylo kdyby si mi zavolal a proberem to 736 53 86 86
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan
www.transportercentrum.cz
Tel:736 53 86 86
Uživatelský avatar
tdiracing
 
Příspěvky: 296
Registrován: 19 zář 2011, 21:45
Bydliště: Slaný

Re: Houpe dávka paliva T4 ACV TDi

Nový příspěvekod Mad_Boxs » 19 dub 2012, 21:34

Dobře, zítra, tj. pátek ti zkusím zavolat. Někdy odpoledne?
Už mám podezření jen na čerpadlo. Kdyby byl přidřený přesuvník s N108, tak by se to takhle mohlo chovat, ale dle VAGu to předvstřik dorovnává a moc to necourá max. v desetinách.
Ještě jedna věc mě překvapila a to kmitání dopínací kladky na straně čerpadla. Celkem pravidelně kmitá, to vidím jako OK, ale najednou začne kmitající výchylka směřovat k jedné straně, jako by se začal řemen víc napínat a po chvilce se zase vrátí do původní kmitající mezery. Ještě to zkusím vypozorovat, jestli to není právě v tom cyklu, kdy se mění ta dávka. Jako kdyby to čerpadlo mělo větší záběr a tím se ten řemen víc napínal.
Chod motoru se mi moc nelíbí, trochu jako-by dupal a na malých otáčkách v záběru zacukává, Je slyšet, jako když bych zakmital s plynovým pedálem.
Startuje na brnk jak za studena, tak za tepla. Ještě mám v plánu udělat VIF léčbu (pročištění soustavy jen na VIF).
T4 2.5 TDi
Mad_Boxs
 
Příspěvky: 39
Registrován: 19 dub 2012, 14:43

Re: Houpe dávka paliva T4 ACV TDi

Nový příspěvekod tdiracing » 19 dub 2012, 22:04

Můžeš zavolat kdykoliv klidně i teď

Tak to vypadá na ucpaný katalizátor
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan
www.transportercentrum.cz
Tel:736 53 86 86
Uživatelský avatar
tdiracing
 
Příspěvky: 296
Registrován: 19 zář 2011, 21:45
Bydliště: Slaný

Re: Houpe dávka paliva T4 ACV TDi

Nový příspěvekod Mad_Boxs » 28 dub 2012, 18:45

Tak závada nalezena, ani jsem tomu nechtěl věřit, ale ucpanej kat to nebyl. Už to jede celkem slušně a motor nehoupe. Nedupe.

Jednoduchá závada na čerpadle. Zaseknutý přetlakový ventil na výstupním potrubí v čerpadle. Je umístěn v nátrubku, tam co se připojuje přepad paliva. Čerpadlo se tlakovalo a tím nemohla dobře fungovat regulace předvstřiku a další s tím následné. Už jsem skoro měnil servo-hlavu na čerpadle a potom mi to nedalo to zkontrolovat, musel jsem hodně zabrat aby odskočil a začal fungovat, pro jistotu jsem ho raději vyměnil z jiného, funkčního čerpadla.
Uf......
T4 2.5 TDi
Mad_Boxs
 
Příspěvky: 39
Registrován: 19 dub 2012, 14:43

Re: Houpe dávka paliva T4 ACV TDi

Nový příspěvekod tdiracing » 29 dub 2012, 11:00

Tak s touto závadou sem se setkal před lety a to ještě na oktávii,každopádně ti tleskám a sem rád že si napsal jak to dopadlo.
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan
www.transportercentrum.cz
Tel:736 53 86 86
Uživatelský avatar
tdiracing
 
Příspěvky: 296
Registrován: 19 zář 2011, 21:45
Bydliště: Slaný

Re: Houpe dávka paliva T4 ACV TDi

Nový příspěvekod Mad_Boxs » 29 dub 2012, 11:26

Čistě náhodou jsem jel v pátek přes Slaný, ale neměl jsem adresu, ani kontakt, jinak bych se určitě zastavil. Čas na návštěvu jsem měl.
Tak někdy příště.

Ještě se mi nezdá nastavovač předvstřiku, ještě to malinko courá +-. Ale pokud byl delší dobu nefunkční, tak se možná rozhýbe, jinak udělám rozborku čerpadla. V tom problém nevidím.
T4 2.5 TDi
Mad_Boxs
 
Příspěvky: 39
Registrován: 19 dub 2012, 14:43

Re: Houpe dávka paliva T4 ACV TDi

Nový příspěvekod tdiracing » 29 dub 2012, 11:56

Tak to se příště určitě zastav rád tě poznám,jsme na kraji Slaného ulice Pražská 355
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan
www.transportercentrum.cz
Tel:736 53 86 86
Uživatelský avatar
tdiracing
 
Příspěvky: 296
Registrován: 19 zář 2011, 21:45
Bydliště: Slaný

Re: Houpe dávka paliva T4 ACV TDi

Nový příspěvekod Mad_Boxs » 13 kvě 2012, 21:24

Tak jsem se dnes vydal do Slaného a přivezl si čerpadlo. Doufám, že se mi podaří ho co nejdříve vyměnit a potom otevřu to staré. Mám typ na možnou příčinu všech potíží, které jsem už popisoval výše. Částečně se mi některé projevy podařilo odstranit, ale ještě to není úplně dle mých představ, jak by se to mělo chovat.
Postupně sem budu dávat poznatky, na které přijdu.
T4 2.5 TDi
Mad_Boxs
 
Příspěvky: 39
Registrován: 19 dub 2012, 14:43

Re: Houpe dávka paliva T4 ACV TDi

Nový příspěvekod Mad_Boxs » 26 kvě 2012, 23:05

Tak dnes přehozeno čerpadlo a motor si jen přede. Tak nějak jsem si představoval, že by měl běžet. Jak bude chvilku čas, tak kouknu na to původní čerpadlo.
Dělal jsem to u kamaráda v autoservisu a trochu jsme se dohadovali o tom přehození čerpadel, jelikož jsem tam dával čerpadlo, které mělo jiné číslo a jiný připojovací konektor. Ten jsem musel přepinovat na dva samostatné. Jde to a čerpadlo funguje. Návod na přepinování dám později.
T4 2.5 TDi
Mad_Boxs
 
Příspěvky: 39
Registrován: 19 dub 2012, 14:43

Re: Houpe dávka paliva T4 ACV TDi + čerpadlo

Nový příspěvekod Mad_Boxs » 31 kvě 2012, 21:47

Volně navážu na to to téma. Ta moje T4 je nějaká začarovaná.

Jak jsem psal již v předešlých, po výměně čerpadla motůrek OK, nastavené hodnoty taky. Jen mi bylo divné, že za studena kouřil modře a to hned po výměně toho čerpadla. Měl jsem tam pár úprav z minule, tak jsem je postupně vyřazoval, ale raní kouř neustával, ba naopak se zhoršoval. Jezdím teď každodenně do Práglu na montáže 150km a v úterý jsem skoro nedojel.
Pěkně jsem zadýmyl plzeňský přivaděč a baranďák, až si ostatní, za mnou jedoucí řidiči zapínali mlhovky :mrgreen: . Docukal jsem se domů skoro s prázdnou olejovou vanou.
Repasovaná turbína najela jen 3500km a řekla už dál nee.

Takže středa výměna turba a dnes znovu Prágl. Tak jsem zvědav, jak dlouho to dá ta druhá, co mi ji bezplatně vyměnili. Ještě, že je mám skoro za barákem. Schválně nechci sdělit tu firmu, možná to byla náhoda a ty se stávají.
T4 2.5 TDi
Mad_Boxs
 
Příspěvky: 39
Registrován: 19 dub 2012, 14:43


Zpět na T4

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron