Stránka 1 z 1

Kanada

Nový příspěvekNapsal: 05 lis 2011, 12:07
od JaM
O Kanadě bych mohl popsat moc stránek, lepší, kdybyste shlédli film, který jsme z této cesty vytvořili. Ale nevím, jak ho v HD vložit na net :( . Tak aspoň: http://madlenkakuba.rajce.idnes.cz/Kanada_2008/

Re: Kanada

Nový příspěvekNapsal: 05 lis 2011, 13:21
od Honza-VW
Dík moc za fotky koukal jsem že došlo i na medvěda viď??Já bych hrozně rád viděl i velryby a ledovce.Máte asi spousta zážitků z cesty a z překrásné krajiny.

Re: Kanada

Nový příspěvekNapsal: 09 dub 2012, 14:34
od JaM
Protože na dovolené si především chceme odpočinout od lidí, nemůžeme tedy jezdit na hromadné organizované zájezdy. S plánováním výletu do Kanady jsme se moc nezatěžovali, jediné, co muselo být předem dané byl odlet, přílet, půjčení auta a návrat. Cesta samotná byla cílem, neměli jsme žádná přesná předem daná místa, co musíme vidět.

Letenky a půjčovnu jsme řešili v Praze přes jednu cestovní agenturu. Kamarádka nám dala kontakt na svoji známou, Češku žijící ve Vancouveru. Teprve s ní jsme zhruba cestu naplánovali, táhlo nás to hlavně do hor (i když ty jsou tam všude), tedy Jasper Nacional Park a na Vancouver Island. Počasí nám moc nepřálo, jak vidno z fotek. Nejvíce se nám líbilo u Sugar Lake, tam nám správci campu půjčili canoe, zdarma, jen proto, že jsme z Prahy, kde oni byli před několika lety. Poslední týden jsme strávili na ostrově a pak se konečně udělalo hezky.
Spali jsme v autě, ale kam se hrabe Dodge prostorem na Tčko. Takže každý den se musela půlka věcí stěhovat pod přední sedačky, na kterých spal mladej-Martin.

Známí nám ještě před odjezdem říkali, že Vancouver Island si určitě nemáme nechat ujít a měli pravdu. Pokud někdo chce navštívit kanadskou divočinu a nemá měsíc času, ať jede tam. Jsou tam hory, řeky, jezera, medvědi, ledovce, navíc deštný prales, což je světová rarita- leží totiž na stejné rovnoběžce, jako Praha. Z pláže pacifického pobřeží pak můžete sledovat velryby a čekat tam na tsunami z Japonska :lol:

Re: Kanada

Nový příspěvekNapsal: 28 srp 2014, 12:30
od JaM
No a protože se nám tam moc líbilo, byli jsme tam letos zase. Tady malá ochutnávka...
DSC04883.JPG

Další fotky tady: http://madlenkakuba.rajce.idnes.cz/Bowron_a_okoli/
Tentokrát jsme se soustředili na vodáckou vložku divočinou, odkázáni jen sami na sebe, zásoby na 8 dní a 116km po jezerech a řekách v národním parku Bowron

Re: Kanada

Nový příspěvekNapsal: 20 led 2015, 21:26
od JaM
A tady: https://www.youtube.com/watch?v=Ks25vaO3WLY je náš výlet do Kanady i s komentářem. Udělejte si hodinku a čtvrt času, popcorn a colu a hezké pokoukání :D